تغییرات شرکت ها نقل و انتقال سهام
search
  • تغییرات شرکت ها نقل و انتقال سهام

نقل و انتقال سهام

شرکت هایی که قصد دارند سهام خود را به شخص دیگری واگذار کنند موظف هستند این تغییرات را در قالب صورت جلسات به اداره ثبت شرکت ها اطلاع رسانی کنند.

در صورتی که یکی از سهامداران یا اعضا هییت مدیره تمایل به فروش سهام خود را داشته باشد و اعضای هیئت مدیره یا مابقی سهامدارن موافقت خود را اعلام کنند،شخص یا اشخاص میتوانند  سهام خود را به شخص دارای صلاحیت دیگری واگذار نمایند.

کلیه امور نقل و انتقال سهام بایستی تحت عنوان صورت جلسه به امضا تمامی اعضا و سهامداران برسد ونقل و انتقال هایی که به صورت داخلی انجام میشوند و صورت جلسه با قالب از پیش تعیین نشده ندارد فاقد اعتبار است.

نقل و انتقال سهام باید به تایید اداره ثبت شرکت ها(زیر نظر قوه قضاییه) و اداره دارایی برسد ، بدیهی است صورت جلسات داخلی فاقد اعتبار و غیر قابل پیگیری هستند.

دارندگان سهام در شرکت سهامی خاص، لازم است بعد از تنظیم صورت جلسه به اداره دارائی جهت اخذ مفاصا حساب، مراجعه کنند و دارندگان سهم الشرکه در شرکت های مسئولیت محدود نیاز است بعد از تنظیم صورتجلسه به دفترخانه رسمی جهت اخذ سند صلح مراجعه کنند.

شرکت مذکور ملزم به داشتن کد اقتصادی میباشد.

در صورتی که صورت جلسات نقل و انتقال به درستی تنظیم نشوند ، اشخاص خریدار یا فروشنده شامل ضررهای بسیاری خواهند شد به همین خاطر ،

برای نقل و انتقال سهام شرکت یا خرید یا فروش شرکت خود به صورت قانونی و رسمی و انجام در سریعترین زمان  با ما تماس بگیرید.مدارک لازم برای نقل و انتقال سهام  شرکت :

  1. اخرین روزنامه یا اگهی تغییرات

  2. اساسنامه

  3. کپی کارت ملی نفرات سهامداران و بازرسان 

  4. تعداد سهم نفرات


 <iframe src="https://app.didar.me/customer/form/8e07b875-0dd1-445f-8167-4b6ebe508a4c"></iframe>

مرجع های ویژه

نقدی از مشتریان درج نشده است

نوشتن یک نقد

نقل و انتقال سهام

شرکت هایی که قصد دارند سهام خود را به شخص دیگری واگذار کنند موظف هستند این تغییرات را در قالب صورت جلسات به اداره ثبت شرکت ها اطلاع رسانی کنند.

نوشتن یک نقد

14 محصول دیگر در همین شاخه همین شاخه: